حافظ و پيدا و پنهان زندگي

Tools.gif

FootballIran_2006102133624457.jpg

نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :29/7/1385      5:32:0      تعداد بازديد كنندگان خبر:193


<حافظ و پيدا و پنهان زندگي > توسط رستگارفسايي منتشر مي‌شود اعتماد ملي: منصور رستگارفسايي به زودي كتاب <حافظ و پيدا و پنهان زندگي > را كه مجموعه مقالاتش در مورد اين شاعر ماندگار زبان فارسي است منتشر مي‌كند. وي همچنين تصحيح <بديع‌ التواريخ> وچاب دوم <ديوان ابواسحاق‌اطعمه> را آماده چاپ دارد.

اين استاد دانشگاه و پژوهشگر ادبي كه از جمله سخنران‌هاي دهمين يادروز حافظ نيز بود، در مورد كتاب <حافظ و پيدا و پنهان زندگي‌> گفت: <برخي از مقالات اين كتاب قبلا به چاپ رسيده اند و برخي نيز براي اولين بار در اين كتاب به چاپ مي‌رسند.> وي با توضيح اين نكته كه اين نخستين بار است اين مقالات در كنار هم مي‌آيند، افزود: 16 مقاله كتاب در مورد زندگي و آثار حافظ است و شرح 5 غزل حافظ را به عنوان نمونه در اين كتاب منتشر مي‌كنم.> دكتر رستگارفسايي در توضيح بيشتر اين خبر گفت: <سال‌هاست كه در حال تاليف كتابي در مورد شرح غزل‌هاي حافظ هستم كه اميدوارم به زودي منتشر شود. به عنوان نمونه اين 5 شرح را در كتاب حافظ و پيدا و پنهان زندگي او آورده‌ام.>

<بديع‌التواريخ> ماده‌تاريخ‌هايي است از نعمت فسایی كه به گفته دكتر رستگارفسايي داراي اهميت بسياري است. در اين كتاب ماده تاریخ مرگ  بسياري از رجال مشروطيت و زنان نامور ايراني آمده است. <ديوان ابواسحاق‌اطعمه> نيز مجموعه‌اي طنزآميز درباره غذاهاستکخ مکز بژوخشی میراث مکتوب چاب دوم آن را در دست انتشار دارد.

اين پژوهشگر  به عنوان استاد زبان و ادبيات فارسي تاكنون در برزيل، روسيه، هند و چند كشور ديگر به تدريس زبان وادبیات فارسی پرداخته است.

همچنين دو كتاب <علي‌اصغر خان‌حكمت را در سلسله انتشارات طرح نو> و مجموعه 8 جلدي درباره شاهنامه رادر سلسلخ انتشارات میراثبان  وابسته به مرکز میراث مکتوب به تازگي منتشر كرده است. او پيش از اين نيز كتابي درباره پرويز ناتل‌خانلري منتشر كرده بود که طرح نو آن را درسال ۱۳۸۰ انتشارداد. وي در مورد چاپ مجموعه 8 جلدي  شاهنامهبه نثر فارسی امروز گفت: <نوجوانان و جوانان ما اين روزها كمتر فرصت مي‌كنند اصل شاهنامه را بخوانند. من در اين كتاب تلاش كرده‌ام شاهنامه را به نثري امروزي بازنويسي كنم تا در جوانان ما اشتیاق به مطالعه ی خود شاهنامه جان بگیرد.>

/ 0 نظر / 11 بازدید